دهکده جهانی دبی | Global Village

- دهکده جهانی دبی |  Global Village

یکی از مراکز محبوب گردشگران  که توصیه می شود در سفر دبی بازدید از آن را از دست ندهید ، مرکزی به نام دهکده جهانی یا Global Village است که در سال 1997 میلادی تاسیس شده است و از آن زمان تا کنون مسافران بسیاری را مجذوب خود نموده است .

دهکده جهانی دبی مثل شهر کوچکی است که  از کشورهای گوناگون از سراسر دنیا غرفه هایی به شکل بناهای معروف کشورشان برپا شده است . بازدید کنندگان این دهکده می توانند بسیاری از بناهای مشهور دنیا را از 32 کشور مختلف در دبی تماشا نموده و در این غرفه ها که به شکل بناهای مهم کشورها ساخته شده ، انواع سوغات ، پوشاک ، خوراکی ها ، صنایع دستی و سایر محصولات کشورهای سراسر دنیا را تماشا و خریداری نمایند . از همین رو عده بسیاری از گردشگران به دهکده جهانی علاقمند هستند و برای عکاسی و خرید عازم این منطقه می شوند .همچنین طیف وسیعی از امکانات تفریحی و سرگرمی ها و جنگ ها و جشن ها برای کودکان و بزرگسالان  نیز در این منطقه انتظار بازدیدکنندگان را می کشد و علت دیگری است که توریست ها دهکده جهانی دبی را بسیار دوست دارند و دهکده جهانی را در برنامه ریزی سفر دبی از موارد اصلی قرار می دهند .

-مکان و زمان برگزاری گلوبال ویلیج

دهکده جهانی دبی با توجه به اینکه در فضایی روباز برگزار می شود در ماه های گرم تابستان دبی تعطیل می باشد.هر ساله با به پایان رسیدن روز های گرم سال (در ماه آبان) دهکده جهانی افتتاح شده و تا (ماه فروردین) سال بعد 5 یعنی ماه ادامه خواهد داشت.

- ساعات کاری دهکده جهانی دبی

-شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 الی 00:00

پنج شنبه ، جمعه و تعطیلات رسمی از 15:30 الی 01:00

- قیمت بلیط ورودی دهکده جهانی دبی

 قیمت بلیط ورودی گلوبال ویلیج برای هر نفر 15 درهم می باشد که هم می توان به صورت آنلاین و هم می توان به صورت خرید در محل تهیه کرد.

- کشور های دهکده جهانی دبی

غرفه ایران

غرفه ایران در دهکده جهانی دبی با نمادی از هنر معماری ایرانی همراه به جلوه هایی ازآجر کاری و کاشی کاری سنتی ایرانی در سال های گذشته همراه بوده که در دوره های اخیر معماری غرفه کشور ایران از معماری ایران باسنان و تخت جمشید الهام گرفته است. جالب است بدانید غرفه ایران یکی از زیبا ترین و بزرگترین غرفه های گلوبال ویلیج می باشد.. در غرفه ایرانیان انواع سوغات و صنایع دستی ایرانی همچنین آجیل و پسته ، زعفران ، پشمک ، بستنی و فالوده سنتی و انواع فرش ایرانی برای فروش فراهم شده است.

غرفه امارات

 غرفه امارات در دهکده جهانی دبی جهت به تصویر کشیدن میراث کشور و معماری قدیمی اماراتی بنا شده. معماری این بنا به صورت خانه  خشتی همراه با بادگیر های بلند می باشد.به محض ورود با معل های بخور و عود از شما استقبال می شود. انواع عطر های درجه یک و روغنی خوشبوی  عربی در این غرفه عرضه میکردد.

غرفه عربستان سعودی

 غرفه عربستان سعودی در دهکده جهانی دبی به منظور ارائه بهترین و مرغوب ترین محصولات کشور عربستان برای مسافران دبی دایر شده. در این غرفه انواع عسل و خرما در بهترین کیفیت قابل تهیه است.

غرفه عراق

 غرفه عراق در دهکده جهانی دبی بر اساس دروازه ایشتار عراق ساخته شده. در این غرفه طیف گسترده ای از معتبر ترین محصولات عراق ارائه شده. انواع نقاشی های کار دست از منظره ، ظروف نقره ، گلدان ، گلدوزی در غرفه عراق برای نمایش و خرید موجود می باشد.

 غرفه یمین

غرفه یمن در دهکده جهانی دبی  با نگاه و احساس از بازار قدیمی این کشور طراحی شده است. کارکنان این غرفه ، لباس های سنتی عربی همراه با خنجر نقره یمنی بر تن دارند و در این غرفه بهترین ادویه جات عربی به فروس می رسد.

غرفه لبنان

در غرفه لبنان دهکده جهانی دبی انواع پنیر و زیتون لبنانی برای تست مزه و خرید ارائه شده است. همچنین لبنان به طراحان مد و لباس و کفش خود معروف است که مجموعه ای بی نظیر از این آثار در غرفه لبنان دهکده جهانی دبی موجود می باشد.

غرفه سوریه

با طراحی سبک قدیم دمشق در غرفه سوریه دهکده جهانی دبی از میهمانان به صورت سنتی استقبال می شود. ابم معماری داستانی از تکامل معماری اسلامی را نمایش میدهد. این غرفه به صورت ماکتی از بازار قدیمی حمیدیه دمشق ساخته شده و انواع لباس های پنبه ای ، مبلمان آنتیک، آثار مس و آثار هنری خوشنویسی. شیرینی، آجیل بو داده و میوه های خشک و باقلوا در این غرفه ارائه می شود.

غرفه بحرین

 غرفه بحرین در دهکده جهانی دبی به منظور نمایش طیفی کسترده از محصولات منطقه عربی در قالب محصولات بحرینی ، بنا شده. در این غرفه پوشاک و شرینی های فوق العاده ای از محصولات بحربنب ارائه شده است.

غرفه قطر

 قطر یکی از غنی ترین کشورهای جهان در منابع و میراث آن است. قطر یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان میباشد. درغرفه قطر در دهکده جهانی دبی تاریخ و فرهنگ و امکان خرید سوغاتی  فراهم می باشد.

غرفه کویت

 نمای غرفه کویت در دهکده جهانی دبی نشانگر فرهنگ و میراث کویت است. در این غرفه انواع عطر های مرغوب عربی همچنین لباس و ابا  عربی عرضه میگردد.

غرفه بنباد خلیفه بن زاید آل نهیان

 این غرفه توسط بنیاد خلیفه امارات اداره میشود و به اماراتی ها این امکان را میدهد که کسب و کار خود را گسترش داده و در اختیار جهانیان قرار دهند. انواع لباس و عطر عربی، لوازم جانبی و لوازم خانگی از جمله محصولات ارائه شده در این غرفه می باشد.

غرفه فلسطین

 بازدید از غرفه فلسطین در دهکده جهانی دبی همراه با یک تجربه لذت بخش و فراموش نشدی از یک فرهنگ غنی می باشد. انواع چایی های سنتی ، روغن زیتون مرغوب ، ابای عربی و طیف وسیعی از صنایع دستی در غرفه فلسطین برای بازدید کنندگاه دهکده جهانی عرضه می گردد.

غرفه فرصتی

 غرفه فرصتی در دهکده جهانی دبی توسط وزارت امور اجتماعی امارات افتاح شده و اداره می شود.افرادی که قصد خرید کالا های معتبر اماراتی را دارند به این غرفه ها مراجعه می کنند. با این ابتکار عمل وزارت امور اجتماعی امارات سعی دارد تا محصولات و صنایع دستی روستاییان امارات را به جهانیان از طریق بازدید کنندگان دهکده جهانی معرفی کند.

غرفه چین

در غرفه چین دهکده جهانی دبی ، در استخر های مخصوصی مروارید پرورش داده میشود واز این مروارید ها به تقاضای بازدید کنندگان به اشکال گوناگون  بر روی وسایل جانبی زنانه کار میشود .این نشانگری از فرهنگ و تمدن 1.5 میلیار جمعیت مردم چین در یک تاریخچه یک میلیون سال قدمت این کشور میباشد . در شهر دبی بازار چینی رواج زیادی دارد. غرفه چین در گلوبال ویلیج یکی از شلوغ ترین غرفه هاست چرا که هم معماری چینی و مجسمه های بزرگ کاغذی بسیار جذاب است و هم بازار و سوغاتی های چینی بسیاری از بازدید کنندگان را به طرف خود جذب می کند. البته این تنها جایی در دبی نیست که فقط به محصولات چینی اختصتص دارد. بازار چینی های دارگون مارت دبی دو مجتمع تجاری عظیم مختص چینی هاست.

غرفه فلیپین

 در غرفه فلیپین دهکده جهانی دبی انواع صنایع دستی اعم از لوستر های مرجانی دست ساز و اشیاع تزئینی ساخته شده از نی عرضه میگردد.

غرفه های ژاپن - کره جنوبی - اندونزی

 این غرفه ها طیف گسترده ای از محصولات و صنایع دستی آسیای دور را ارائه می دهند.بازدید کنندگاه در این غرفه ها با سبک های متنوعی از محصولات سنتی آسیای دور روبه رو هستند. همچنی در این غرفه ها شما می توانید با لباس ژاپنی عکس بگیرید و یا به تماشای نمایش های سنتی و حرکات رزمی بنشینید.

غرفه اسپانیا

 غرفه اسپانیا در گلوبال ویلیج یک مکان فوق العاده برای تجربه همه ی پیشنهادات اسپانیایی ها برای دهکده جهانی دبی است. در اینجا لباس ها و کفش های رنگارنگ ساعت ها وقت بازدیدکنندگان را میگیرد همچنین زیتون ها و ترشی های اسپانیایی در این غرفه طرفدارهای زیادی دارند.

غرفه ترکیه

 غرفه ترکه با معماری خاص و زیبا یکی از غرفه های شلوغ دهکده جهانی دبی میباشد که در آن اقلام زیبایی از کار و صنایع دستی یافت می شود. مجمومه هایی از شیشه ، لباس های خانگی ، سرامیک با طرح های آناتولی با رنگ هایی پر جنب و جوش و منعکس کننده ظرافت های ترکی در دوران های قدیم کشور ترکیه می باشد.

غرفه ایتالیا

در غرفه ایتالیایی ها رنج وسیعی از انواع کفش ، کیف دستی و لباس هایی که نمایش هنده زیبایی های سبک اتالیلیی هستند وجود دارد. همچنی آثار بسیار زیبایی از صنایع دستی و ماسک های ونیزی که هر بازدید کننده ای را مجبور به خرید از آنها میکنند وجود دارد. م در غرفه ایتالیایی دهکده گلوبال ویلیج میتوانید طعم اصیل پاستاهای ایتالیایی را تجربه کنید.

غرفه روسیه

 در ساعات اویله ورود به دهکده جهانی دبی شما یک سفر کوتاه به روسیه خواهید داشت! از کنبد های معروف پیازی شکل رنگارنگ بازدید میکنید و متوانی از سوغاتی های روسی مانند مجسمه ها و ملاغه های  معروف روسی خریداری کنید.در این مکان می توانید فرهنگ غنی اتحاد جماهیر شوروی را نظاره کنید.

غرفه های فرانسه ، آلمان و انگلستان

 این غرفه ها درواقع ویترنی از طیف وسیعی از محصولاتی هستند که مختص اروپا می باشند. گونه ها و سبک های متنوعی از محصولات در این غرفه ها بازدیدکنندگان را با انتخاب های زیادی برای خرید سوغاتی رو به رو می کنند. بازدید کنندگاه می توانند از میان استایل های اروپایی از البسه ،  عطر و خاطرات هر چیزی را برای خرید انتخاب کنند.

غرفه اروپای شرقی

 دهکده جهانی از ابتدا میزبان محصولات ازوپای شرقی بوده و همواره معتبر ترین صنایع و توغات ها از کشور های رومانی ، اکراین و صربستان بوده است. این غرفه ها به خوبی از بازدید کنندگانی که برای آشنایی با سنت و فرهنگ کشور های اروپای شرقی به گلوبال ویلیج آمده اند استقبال می کنند.

غرفه مصر

غرفه مصر غرفه ای است با بیش از 100 غرفه دار صنایع دستی ، ضروف مسی ، صنایع باستانی ، لباس های پنبه ای ، لباس های مرسوم و عرفی مصری (جلابیه) و لباس های ملی و محلی. همچنین در غرفه مصر در دهکده جهانی دبی یک بازار از لوازم خانکی با طراحی مصری - عثمانی همچنین محصولات روشنایی و لوستر های سبک مصری وجود دارد.

غرفه آفریقا

غرفه آفریقا در گلوبال ویلیج نماینده ای از 15 کشور آفریقایی شامل کنیا ، اوگاندا ، تانزانیا ، سنگال ، غنا ، اتیوپی ، موریتانی ، آنگولا ، زیمباوه ،سودان ،رواندا ، ماداگاسکار ، نامبیا ، آفریقای جنوبی و نیجریه می باشد. بیشتر این کشور ها صنایع معتبر دستی و هنری خود را در این غرفه ها به نمایش گذاشته و به فروش می رسانند.اکثر محصولات غالب این غرفه ها مصنوعات دست ساز چوبی حک شده است. طرح های پیچیده که ازبهترین انواع چوب در جهان مانند آبنوس ، چوب ماهون ، چوب کریستال و سنگ صابون ساخته شده اند.

غرفه مراکش وغرفه الجزایر

 غرفه مراکش و همچنین غرفه الجزایر  در دهکده جهانی دبی یکی از غرفه هایی هستند که محصولات و فرهنگ سنتی خود را حفظ و به جهانیان معرفی می کند. تاریخ غنی مراکش بخاطر معماری اسلامی و هنر موزاییک آن شناخته شده است و در تقویت هویت معماری خود پیشرفت کرده است. اجسام دکری و لوازم جانبی که در غرفه مراکش ارائه میشوند نمونه ای از میراث هنری و اتیقه ای کشور مراکش در زمینه معماری داخلی است.

غرفه آمریکایی ها

در ابتدای ورود شما به دهکده جهانی دبی در کنار غرفه های روسیه و ترکیه ، غرفه آمریکایی ها در انتظار شما خواهد بود. جایی که ارائه دهنده  تنوع و طیف وسیعی از محصولاتی که نمایندگانی از محصولات شمال ، مرکز و جنوب آمربکا هستند ، می باشد. معماری نمای بیرونی غرفه آمریکا الهام گرفته از ساختمان کلیسایی در واشنگتن و کلیسایی در مکزیکو سیتی الهام گرفته شده است. همچنین سردر ورودی غرفه آمریکا یک شخصیت وسترن را به نمایش گذاشته است. در غرفه آمریکا شما با محصولات و فرهنگ هایی که در این بخش از کره خاکی به وجود آمده است آشنا خواهید شد.

غرفه پاکستان

 غرفه پاکستان در دهکده گلوبال ویلیج دبی میربان تعداد زیادب از غرفه داران پاکستانی است که انوهع محصولات چرمی ، پارچه های پنبه ای و، اقلام مختلف سنتی و لوازم خانگی ارائه می دهند.

غرفه افغانستان

 غرفه افغانستان در دهکده جهانی دبی نشاند دهنده یک کشور شناخته شده به واسطه کوه ها پ، دره ها و موقعیات تاریخی و استراتژیک آن است. محصولات چرمی از بهترین محصولات صنایع دستی افغانستان می باشد. همچنین محصولانت کشائرزی مختلفی از برداشت سالانه بادام کوهی ، پسته ، کاج ، گردو و خشکبار  توت سیاه و سفید ، زردآلو ، انجیر و کشمش در غرفه افغانستان ارائه می شوند.

غرفه هندوستان

 معماری غرفه هندوستان در دهکده جهانی دبی واقعا خارق العده ، بی نظیر و تماشایی است. بیش از 300 فروشنده در غرفه هندوستان محصولات خود را برای نمایش و فروش عرضه می کنند. فروشندگان در این غرفه ها بهترین محصولات هندی نظیر انواع پنبه ، ابریشم ، پارچه های تیفوسی ، کفش های چرمی کیف های دستی ، کیف پول و لوازم جانبی ، جواهرات و بافتنی های دست ساز را از بهترین و مرغوب ترین نوع خود ارائه می دهند.

 انواع خوراکی های دهکده جهانی دبی

 در دهکده جهانی گلوبال ویلیج دبی یک مسیر پیاده روی وجود دارد که در آن انواع رستوران ها و دکه های اغذیه فروشی وجود دارد. نواع دسر ها ، بستنی ها و خوراکی ها در این مسیر در انتظار شما هستند. همچنین در دهکده جهانی انواع رستوران های ملل ازجمله رستوران های  ایرانی برای صرف شام وجود دارند.

 تفریحات دهکده جهانی دبی

 دهکده جهانی دبی سراسر تفریح است. تماشای انواع سبک های معماری جهان در یک مجموعه بی نظیر شما را کاملا شگفتزده میکند. حتما شما دوست دارید از همه ی عرفه ها عکس بگیرید. حتما دوست دارید از تمام سوغاتی های سراسر جهان خرید کنید. با این وجود تفریحات گلوبال ویلیج به اینجا ختم نمی شود.در گلوبال ویلیج یک شهر بازی جذاب با وسایل های هیجان انگیز مانند چرخ فلک وجود دارد کح حسابی شما را سرگرم می کنند.

قایق های دهکده جهانی قایق های دهکده جهانی 

همچنین یک کانال آبی در محوطه دهکده وجود دارد که قایق های تفریحی در آن غبور می کنند.

استیج گلوبال ویلیج استیج گلوبال ویلیج

 یک استیج هیجان انگیز نیز در محوطه دهکده کلوبال وحود دارد که هر شب با جنگ های شادی برای کودکان و بزرگسالان افراد زیادی را به سمت خود می کشاند.

در گلوبال ویلیج علاوه بر غرفه های مربوط به کشور ها ، بعضی از بناهای معروف جهان مانند : برج ایفل ، مجسمه آزادی ، ساعت لندن ، برج خلیفه ، اکروپلی ، برج پیزا ، کنبدهای روسیه ، مسجد تاج محل و ... به صورت مینیاتوری بازسازی شده اند که مجموعه این بنا های شناخته شده در کنار هم و نورپردازی آنها فضای خارق العاده ای را ایجاد می نمایند.

- مکان دهکده جهانی دبی در نقشه دبی

چاپ

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو در سایت

تخفیف هتل های دبی

 

 

 

 

 

 

 

هتل هوتورن | Hawthorn

 

هتل ویدا دبی | Vida Downtown