کار دبی برای ایرانیان

ویزای کاری دبی

به دلیل گسترش بازار کار، امکانات بسیار بالا و همچنین بازدید کنندگان بسیار به این کشور، بسیاری از مدیران تصمیم به اخذ نمایندگی در دبی گرفته یا شرکتی جدید برای تجارتشان در دبی می گشایند. برای افتتاح شرکت یا تجارت، باید ویزای کاری دبی را داشته باشید

به طور کلی داشتن ویزا به معنی اجازه ورود شما به کشور برای هدفی خاص است.

خوب است بدانید که ویزای دبی، بر خلاف دیگر کشور ها که در سفارتخانه های آن صادر می شوند، در کشور امارات و در اداره مهاجرت صادر می شود.

نیاز به ویزای دبی برای ملیت های مختلف، تفاوت بسیاری دارد و قوانین مربوط به آن بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند. لذا قبل از سفر حتما اطلاعات لازم را کسب نمایید و نسبت به تهیه ویزا دبی از تهران اقدام نمایید.

کسانی که در دبی زندگی نمی کنند و شهروند دبی نیستند، باید توجه کنند که برای کار در دبی، باید حتما شهروند کشور امارات باشند تا اجازه کار به آن ها داده شود.

کسانی که از قبل اقدام به اخذ ویزا نموده اند، خود آن آژانس یا شرکت مورد نظر برایشان کار های مربوط به اخذ ویزا را انجام داده و دیگر کارمندان یا شرکت ها مجبور به انجام عملیات و کار های قانونی پیچیده در آن کشور نیستند.

ویزای کاری دبی

کارمندان باید برای ویزای کاری، مسئولیت های آن را پذیرا بوده و همچنین باید هزینه های دریافت ویزای کاری را نیز متقبل گردند.

چندین نوع ویزای کاری در امارات وجود دارد که بسته به مدت حضور کارمندان یا تاجران در آن کشور می باشد:

قراردادی برای اخذ اجازه  کاری، تجار و کارمندان باید ویزای شهروندی دریافت کنند که در این صورت، به آن ها اجازه داده می شود تا به مدت ۳ سال در کشور امارات بمانند. قبل از گرفتن ویزای شهروندی، افراد باید گواهی سلامت خود را به این کشور بدهند. این تست شامل نداشتن بیماری اچ آی وی و دیگر بیماری هاست.

تمام فرم های کاری باید نوشته و به عربی ترجمه شود. قرارداد کاری برای کارمندان نیز باید به عربی نوشته شود و همچنین سه کپی از آن گرفته شود. یک کپی برای کارفرما می باشد، یک کپی برای کارمند بوده و آخرین کپی برای وزارت کار فرستاده می شود.

برای صدور ویزا دبی به هر علتی مثل تجارت، سیاحت و غیره، شخص، شرکت و یا سازمانی در دبی می بایست ضمانت تقاضا کننده ویزا را به عهده بگیرد و بدین ترتیب عملا و قانونا مسئول مسافر شناخته می شوند و باید مسافر را در تاریخ مقرر از کشور خارج کنند. این مسئول در امارات به نام “کفیل” معروف است.

لذا برای صدور ویزا یک کفیل لازم است که واجد شرایط کفالت باشد. کفیل در دو صورت می تواند برای مسافر ویزا درخواست نماید. اول اینکه از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت باید فرم نسبیت از سفارت مربوطه دریافت کند و یا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ویزا نمایند.

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو در سایت

تخفیف هتل های دبی

 

 

 

 

 

 

 

هتل هوتورن | Hawthorn

 

هتل ویدا دبی | Vida Downtown