نقشه دبی

چاپ

 

 نقشه مترو دبی:

مترو دبی (عربی: مترو دبی) یک شبکه راه آهن سریع حمل و نقل در دبی، امارات متحده عربی است. خط قرمز و خط سبز عملیاتی هستند، با سه خط دیگر برنامه ریزی شده است. این دو خط اول در زیر زمین در مرکز شهر و در ارتفاعات بالا در سایر نقاط (راه آهن بلند) اجرا می شود. تمام قطارها به طور کامل اتوماتیک و بدون راننده هستند و همراه با ایستگاه ها، هوا با دریچه های پلت فرم برای ایجاد این امکان وجود دارد. شرکت معماری Aedas 45 ایستگاه مترو، دو انبار و مراکز کنترل عملیاتی را طراحی کرده است. گروه سرمایه گذاری الغیریر بنیانگذاران مترو بود.
بخش اول خط قرمز، شامل 10 ایستگاه، در تاریخ 9 سپتامبر 2009 ساعت 9:09:09 بعد از ظهر توسط محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی ،افتتاح گردید. مترو دبی اولین شبکه قطار شهری در شبه جزیره عربستان است و یا دومین در جهان عرب (پس از متروی قاهره) و یا سوم (اگر سطح سطح، خدمات محدود بغداد مترو شمارش شود).
بیش از 110،000 نفر یا تقریبا 10 درصد جمعیت دبی از دو روز اول عملیات Metro استفاده کرده اند. دبی مترو 10 میلیون مسافر را از تاریخ 9 سپتامبر 2009 تا 9 فوریه 2010 با 11 ایستگاه خطوط قرمز راه اندازی کرد.
تا سال 2016، مترو دبی طولانی ترین شبکه مترو بدون راننده در جهان بود که طول مسیر آن 75 کیلومتر (47 مایل) بود، همانطور که در سال 2012 توسط Records World Guinness شناخته شده است. با این حال، طول مسیر کل آن تا کنون از ونکوور SkyTrain به طور کامل اتوماتیک از سال 2016 فراتر رفته است. با این وجود، خط قرمز در 52.1 کیلومتر (32.4 مایل)، باقی مانده طولانی ترین خط فرمان مترو بدون راننده است.

 

 


جستجو در سایت

تخفیف هتل های دبی

 

 

 

 

 

 

 

هتل هوتورن | Hawthorn

 

هتل ویدا دبی | Vida Downtown